Termálkutak, termálmedencék vízkezelése
Termálvíz kezelés
Napjainkban világszerte egyre nagyobb hangsúly kerül a megújuló energiaforrások használatára. Magyarország kedvező földrajzi adottságainak köszönhetően a termálvíz meghatározó szerepet tölthet be a kertészeti ágazatban. Megújuló energiaforrásként alternatívát jelenthet, amely a folyamatosan dráguló fosszilis energiaforrások kiváltásával biztosíthatja az eredményes termesztést. A mezőgazdasági célú termálvíz hasznosítás egyik kiemelt területe a növényházak és az állattartó telepek.
A termálvizes rendszereket ugyanakkor a hatékonyság növelése, az egyre szigorodó környezetvédelmi szabályoknak való megfelelés miatt folyamatosan korszerűsíteni kell. A termálvíz hasznosításában, a termikus energia optimális kihasználásában tudunk segítséget nyújtani a ZEP® és a Kemind Srl. által kifejlesztett, és a gyakorlatban eredményesen használt vízkezeléssel. 1937 óta a vízkezelési szakemberei sikeresen kezeltek több ezer rendszert, ellátva az ügyfeleket hatékony vegyszerekkel és kivételes műszaki szolgáltatásokkal.
A probléma
A vízkő, a korrózió és a mikrobiológiai szennyeződés nagy mértékben csökkentik a rendszer hőcserélő képességét, és ennek következtében a hozzákapcsolt berendezések hatékonyságát. Az alacsony hatásfok jelentősen befolyásolja a vállalat működését, így fontos a megfelelő megelőző kezelés kiválasztása. A ZEP® és a Kemind Srl. kiváló megoldásokat kínál, kiemelkedő megtérüléssel, termálvizes rendszerek teljesítményének optimalizálására.
A vízkőlerakódások a kitermelő kutakban, csőszakaszokban, berendezési tárgyakban idővel egyre vastagabb réteget képeznek.Ezáltal csökken a vezetékek keresztmetszete, a hőcserélők hőátadó képessége romlik, ennek következménye a felesleges energia- felhasználás. Egy 3 mm-es vízkőréteg már 15 %-os energiaveszteséget okoz
A megoldás
A jelenség kiküszöbölésére illetve megszűntetésére lehetőségünk van azáltal, hogy magát a sóképződést akadályozzuk meg a termelőcső szakaszban. Így a rendszerben a működés során nincs mód a só kicsapódására, ugyanis oldatban maradnak, és így közlekednek az egész rendszerben.
A másik lehetőség, amikor egy bizonyos üzemeltetést követően a hatásfok csökkenésének észlelésekor válik szükségessé a kezelés. Ekkor a cső falára lerakódott kemény kristályokat távolítjuk el és visszük oldatba, ami azután az első megoldáshoz hasonlóan oldat formájában távozik a rendszerből.
A kezelés alapja a vízbe juttatott speciális vegyszer, aminek kifejlesztését a Dél-Alföldön található számos vízminta és vízkőelemzés előzött meg. A forgalomba helyezést egy teljes fűtésszezonon keresztüli teszttel végeztük.
Engedélyek
Termékeink rendelkeznek a forgalmazáshoz szükséges közegészségügyi szempontú laboratóriumi szakvéleménnyekkel, valamint ivó- ,termál- , és gyógyvízben használható engedélyekkel.
A dokumentációkat külön kérésre rendelkezésre bocsátjuk.